SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAKARYA İL MEM ÖĞRETMEN MESLEKÎ GELİŞİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR...

SAÜ İlahiyat Fakültesi ile Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokole dayanarak başlatılan "Öğretmen Alan Bilgisi Yeterliliklerini Geliştirme Projesi" kapsamında uzaktan "Arapça Metin Okumalar"ı destek kursları başarıyla tamamlandı.
SAKARYA İL MEM ÖĞRETMEN MESLEKÎ GELİŞİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR...

SAÜ İlahiyat Fakültesi ile Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokole dayanarak başlatılan "Öğretmen Alan Bilgisi Yeterliliklerini Geliştirme Projesi" kapsamında uzaktan "Arapça Metin Okumalar"ı destek kursları başarıyla tamamlandı.

 

Sakarya ilinde çalışan Arapça, DKAB ve İHL Meslek Dersleri öğretmenlerinin mesleki yeterliliklerini artırmak amacıyla hazırlanan projeye 130'un üzerinde öğretmen katıldı. 10 hafta süren proje boyunca Prof. Dr. Osman GÜMAN Klasik Arapça Metinler, Prof. Dr. HAYATİ YILMAZ Hadis Metinleri, Doç. Dr. Ali KARATAŞ Tefsir Metinleri, Doç. Dr. Hamza ERMİŞ Arapça I Gramer, Dr. Öğr. Üyesi Halil UYSAL Modern Arapça Metinler ve Öğr. Gör. Reda ELSAYED Medya Arapçası kursu verdi.

 

Koordinatörlüğünü SAÜ İlahiyat Fakültesinden Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin, Dr. Öğr. Üyesi Ziya ERDİNÇ, Arş. Gör. Halil İbrahim YILMAZ ve Serdivan AİHL Meslek Dersi Öğretmeni Adnan Hoyladı'nın yaptığı projede Aydın Gürdamar DKAB öğretmeni Sinan UZUN, Akyazı Kız AİHL Meslek Dersi Öğretmeni Rıdvan DEMİR, Yenigün Ortaokulu DKAB öğretmeni Murat ORAN, Söğütlü ÇPL DKAB Öğretmeni Recep KOCA ve Kaynarca Şehit Mansur Cansız AİHL Meslek Dersi Öğretmeni Yakup YÜCE kursların yürütülmesinde görev aldı.

 

Din Öğretimi Biriminden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Naci DOYUK'un her aşamasında katkıda bulunduğu proje, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet BOSTANCI ve Sakarya Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ'un destekleriyle hayata geçirildi.

 

Katılımcı öğretmenlerin ilgiyle takip ettikleri projenin amaçları arasında, öğretmenlerimize klasik ve modern Arapça metin bilgisi kazandırılması ve Arapça dil becerilerinin geliştirilmesi, alanın ana metinlerinin okunmasından dolayı program öğretmenlerin kendi branşlarında yeterliliklerinin artırılması, öğretmenlerin, metinler üzerinden alanın terminolojisini benimsemeleri, alan ve mesleki gelişimlerinin sağlanması, mesleğe yeni başlamış veya başlayacak öğretmen adaylarının daha donanımlı ve hazır bir şekilde eğitim-öğretim hizmetlerinde yer almaları bulunmaktadır.

 

Projenin paydaşları SAÜ İlahiyat Fakültesi ve Sakarya  Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Destek Merkezi olup proje kapsamında planlanan faaliyetler hafta içi her gün 18.00-21.30 saatleri arasında yapılmıştır.

 

Projeye katılan öğretmenler, verilen kursların gerekliliğine işaret ederek kendilerinin bu kurslardan çok istifade ettiklerini ve bu tür projelerin devam etmesini arzuladıklarını ifade ettiler.

 

 YOUTUBE VİDEO LİNKİ  

https://www.youtube.com/watch?v=lq8XTflm0FY

 

04-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-202104-06-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.