SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karasu'da Meslek Lisesi Kimya Üretim Atölyesi Kuruyor.

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından Türkiye'de ilk sıvı yüzey dezenfektanı üreten meslek liselerinden olan Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üretim alanını genişleterek şimdi de kimya üretim atölyesi kuruyor.
Karasu'da Meslek Lisesi Kimya Üretim Atölyesi Kuruyor.

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından Türkiye'de ilk sıvı yüzey dezenfektanı üreten meslek liselerinden olan Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üretim alanını genişleterek şimdi de kimya üretim atölyesi kuruyor.   15 gün sonra açılışı yapılacak olan standartlara uygun kimya üretim atölyesinde 22 çeşit temizlik ve dezenfektan malzemeleri üretilecek.   Çalışmalarla ilgili bilgi veren Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan mesleki eğitimin farkındalığını arttırmak amacıyla yürüttükleri bu çalışmada Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin bugüne kadar 60 ton sıvı yüzey dezenfektanı ürettiğini söyledi.   Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un destekleri ve öncülüğünde Türkiye'nin birçok yerine dezenfektan gönderdiklerini ifade eden Turhan yeni yapılacak kimya üretim atölyesinde dezenfektan başta olmak üzere sıvı sabun, konsantre çam suyu, kolonya, yüzey temizleyici, yumuşatıcı, bulaşık deterjanı, el dezenfektanı, şampuan, parfüm gibi 22 çeşit temizlik malzemesi üreteceklerini belirtti.   İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın sonrasında dezenfektan üretiminin ilk yapıldığı Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde tüm temizlik ürünlerinde seri üretime geçilecek olmasının sevindirici olduğunu ifade ederek bu çalışmalarda emeği bulunan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan öncülüğünde tüm okul yöneticilerine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ülkemize yaptıkları katkı nedeniyle teşekkür etti.   Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor şartlar altında temizlik malzemesi üretimi konusunda yaptığı başarılı çalışmalarla büyük takdir toplayan meslek lisemizin ürettiği ürünlere Türkiye'nin yanısıra Almanya ve Makedonya'dan da talep geldiği öğrenildi.

11-04-202011-04-202011-04-202011-04-202011-04-202011-04-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.