SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un 'Babalar Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 16 Haziran Pazar Günü kutlanacak 'Babalar Günü' dolayısıyla yayınladığı mesajında, babalarımızın ailenin yıkılmaz direkleri olduğuna vurgu yaptı.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un 'Babalar Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 16 Haziran Pazar Günü kutlanacak 'Babalar Günü' dolayısıyla yayınladığı mesajında, babalarımızın ailenin yıkılmaz direkleri olduğuna vurgu yaptı.

 

Durmuş mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

"Ailenin yıkılmaz direği, güven duygusunun sembolü, sırtımızı dayadığımız duvar, ne zaman düşecek olsak elimizden tutacak yegâne kahramanlarımızdır babalarımız. Bizlere hayatın anlamını, zorluklarla başa çıkmayı, güzellikleri paylaşmayı öğreten, ailemizin koruyucusu ve kollayıcısı, yaşam boyu varlıklarıyla bize güç veren, şefkat ve sevgisini bizden esirgemeyen en değerli varlıklarımızdır.

 

Hayatları boyunca, kendilerini adadıkları aile fertlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için canla başla çalışan, çocuklarına karşı gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle aile bağlarının güçlenmesini sağlayan ve onları geleceğe hazırlayan babalar; toplumsal yapımızın şekillenmesinde, yeni nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesinde ulvi bir görevi yerine getirmektedir. Onlar, varlığımızın, dirliğimizin, birliğimizin teminatı oldukları gibi, geleceğimizin de fedakâr mimarlarıdır.

 

Koruyucu ve kararlı duruşuyla evin güven kaynağı olan babalar, karşılıksız sevgi ve gösterdikleri özverilerle bir fedakârlık timsalidirler. Evlatları için her türlü fedakârlığa katlanan babaların her zaman isteği ve dileği; çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve onların geleceklerini en iyi şekilde sürdürmelerine katkı sağlamaktır.

 

Aile huzurunun ve mutluluğunun devamı için ömrünü bizlere vakfeden babalarımıza hak ettikleri değeri  vermeli,  saygıda kusur etmemeliyiz. Bizlerle sevinen, bizlerle üzülen ve bizleri mutlu gördükçe daha da bahtiyar olan babalarımızın bu mutluluğunu daimi kılmak için ailemize, vatanımıza ve milletimize hayırlı hizmetler vermenin gayreti içerisinde olmalıyız.  İnancımız ve kültürümüzün de bir gereği olarak onlara hürmette kusur etmeden ailemiz için ortaya koyduğu her türlü çabasında babalarımızın yanında olmalıyız. Çünkü onlar, hem varlığımızın nedeni hem de hayat boyu yanımızdaki en büyük desteğimizdir. 

 

 

Önemli olan, bizleri koruyup kollayan, hayatın zorluklara karşı direnme gücü aşılayan kahramanlarımızı sadece yılda bir gün değil her gün hatırlamaktır. Ailelerimizin temel direği, çocuklarına karşı müşfik ve merhamet sahibi, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan tüm babalarımızın bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum."

14-06-2019

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.