SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA da 'Canlı Sınıf' Uygulaması Pazartesi Başlıyor.

"EBA Canlı Sınıf" uygulaması Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak 8 ve YKS'ye girecek 12. sınıf öğrencileri için pazartesi günü kullanıma açılacak. 
EBA da 'Canlı Sınıf' Uygulaması Pazartesi Başlıyor.

"EBA Canlı Sınıf" uygulaması Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak 8 ve YKS'ye girecek 12. sınıf öğrencileri için pazartesi günü kullanıma açılacak.

 

   Hafta içinde pilot uygulamanın yapıldığı iki sınıfta öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı derslere katılan öğrenci ve öğretmenlerde gördüğü heyecan, gayret ve işbirliğinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etmişti.

 

  13 Nisan Pazartesi günü ülke genelinde başlayacak uygulamanın nasıl olacağına ilişkin hazırlıklar tamamlandı. Uygulamaya ilişkin simülasyon videosu ile teknik detayların uzman anlatımıyla verildiği bilgilendirme videoları çekildi.

 

  Videolarda, öğretmenlere "EBA"ya nasıl ders yükleneceğine, öğrencilere de canlı derslere nasıl ulaşacakları ve katılacakları ile içeriklere ilişkin ayrıntılı bilgiler veriliyor.

 

 l Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pazartesi günü LGS ye girecek 8. sınıflar ve YKS'ye girecek 12. sınıflar için tüm Türkiye'de başlaması planlanan canlı sınıf uygulaması ile ilgili ilimiz genelinde tüm ilçelere gerekli bilgilendirmenin yapıldığını ve öğrencilerimizin canlı sınıf uygulamasından faydalanmasıyla ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

 

  Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için EBA 'Canlı Sınıf' uygulamasının çok önemli olduğunu hatırlatan Durmuş, okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin gerekli hassasiyeti göstererek öğrencilerimizin uygulamadan en verimli şekilde yararlanmasını sağlayacaklarını kaydetti.

 

  EBA Canlı Sınıf" uygulaması simülasyon videosunu izlemek için;

  http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_04/10194350_ebasimulasyon.mp4


   EBA Canlı Sınıf" uygulamasına ilişkin teknik detaylara ulaşmak için;

  http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_04/10202740_eba_teknik_detay.mp4

12-04-202012-04-202012-04-202012-04-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.