SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zirvedekilerle Buluşma’nın Bu Ayki Konuğu Hayırsever İşadamı Haşim Gürdamar’dı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay düzenlenen “Zirvedekilerle Buluşma” projesinin Aralık ayı konuğu, ilimizde eğitim yatırımlarıyla tanınan Şenpiliç Şirketleri Onursal Başkanı Hayırsever İşadamı Haşim Gürdamar oldu. 
Zirvedekilerle Buluşma’nın Bu Ayki Konuğu Hayırsever İşadamı Haşim Gürdamar’dı.

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programa; Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Hayırsever İşadamı Haşim Gürdamar, onursal başkanı olduğu şirketin bugüne nasıl geldiğini ayrıntılı bir şekilde anlatırken, iş dünyası ve özel hayatına dair tecrübelerini aktardı.

Zirvedekilerle Buluşma programında Vali İrfan Balkanlıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre birer konuşma yaparak, başarıları ve topluma kazandırdıklarıyla şehrimizde rol model olan kişilerin hayat tecrübelerini aktarmasının önemli bir kazanım olduğunu ifade ettiler.

Vali Balkanlıoğlu konuşmasında, mesleğinde başarılı olan, cemiyete veya milletimize rol model olabilecek insanların hem kurum yetkilileri hem de öğrencilerle dönem dönem buluşmasında faydalar olduğunu ifade ederek; “Haşim Bey gibi sahasında çok başarılı olmuş insanların bu memlekette söyleyeceği çok şey var aslında. Bu insanlar maişetini temin ettikten sonra inanın yediği, içtiği şeyler çok fazla lüks değil, yani refah içerisinde yaşamıyorlar. Belirli bir rakamla onlar da sınırlı bir yaşam sürüyorlar, ama fazlasını hep memleketin kalkınması, gelişmesi ve ekonomisi için harcıyorlar. Binlerce insan bu işadamlarımızın kurduğu fabrikalar sayesinde geçimini temin ediyor, evine ekmek götürüyor. Haşim beyin hayat ve başarı öyküsünü dikkatle dinlemeliyiz. Ben de özellikle geldim, hepimizin birbirimizden bir şeyler öğrenmeye ihtiyacı var. Bu arada eğitim açısından da bir eğitim gönüllüsü olmak ve birçok okulu eğitim, öğretimin hizmetine sunmak, oradan binlerce öğrencinin diploma alıp mezun olmasını sağlamak çok güzel bir duygu. Allah bu duyguyu herkese yaşatsın” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de yaptığı konuşmasında eğitime gönül veren Haşim Gürdamar’ın ilimizde biri Erenler’de diğeri Serdivan’da 40 derslikli okullar yaptırdığını belirterek eğitim camiası adına hayırsever işadamımıza çok teşekkür etti.

İlimizdeki mevcut 6500 dersliğin 1.360 dersliğini hayırseverlerin yaptırdığına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Töre; “Ben Haşim Gürdamar için eğitimin hayırseveri, eğitimin hamisi sıfatlarını kullanmak istiyorum. Herkes zengin ve başarılı olabilir ancak gönül zenginliği ve hayırseverlik farklı kavram. Gönlü güzel hayırda yarışanlardan biri olan değerli büyüğümüz Haşim Gürdamar beyefendiye eğitime katkıları nedeniyle şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

85 yaşında olmasına rağmen oldukça dinç ve sağlıklı bir yaşam süren İşadamı Haşim Gürdamar alkışlar eşliğinde çıktığı sahnede çocukluğundan günümüze uzanan yaşam öyküsünden kesitler anlattı. İlerlemiş yaşına rağmen ayakta konuşmayı tercih etmesiyle de dikkat çeken hayırsever işadamı asıl mesleğinin inşaat mühendisliği olduğunu belirterek; Okumak çok önemli. İTÜ’de proje yaparken arkadaşlarımızla bilgi alışverişi, yardımlaşma, paylaşma ve birlikte çalışma alışkanlığını sürekli yapıyorduk. Bu hayatımız boyunca da devam etti. Okumanın başarılı olmamda çok büyük faydasını gördüm.” dedi.

Davetlilerin büyük bir ilgiyle ve dikkatle izlediği program sonunda Vali Balkanlıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Töre, Hayırsever İşadamı Haşum Gürdamar’a eğitime katkıları nedeniyle çeşitli hediyeler sundular.

08-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.