SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Coş’a, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Ziyareti

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu başkanlığında; Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri, Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret ettiler.
Vali Coş’a, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Ziyareti

Otizmli öğrenciler Kevser Duru ve Mert Ekşi’nin yanısıra Öğretmenleri Fatma Öcal, Okul Müdürü Ahmet Göktaş, Özel Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şükrü Yıldız’ın da katıldığı ziyarette, engelli öğrenciler Vali Coş’a okullarında yaptıkları yağlı boya resim çalışması ile çiçek hediyesinde bulundular.

Ziyarette otizmli öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Hüseyin Avni Coş, devletimizin tüm engelliler konusunda önemli çalışmalar yaptığını belirterek, engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmeleri, en iyi şartlarda eğitim görmesi ve hayatlarını sürdürmeleri için toplumun tüm kesimlerinin ele elele gönül gönüle çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Ziyaret sırasında otizmli öğrencilerden Kevser Duru’nun Vali Coş’un makamında gördüğü Türk Bayrağına sıkı sıkıya sarılması dikkat çekti. Türk Bayrağına sevgisini sarılarak ve bayrağı öperek gösteren otizmli öğrencinin fotoğraf karelerine yansıyan bu davranışı Vali Coş başta olmak üzere ziyarete katılanları çok duygulandırdı.

Ziyarette Vali Coş’a ilimizdeki temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımız ile Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Rehabilitasyon Merkezlerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu; “Engelli öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini her daim titizlikle sürdürmekteyiz. Milli eğitim Camiası olarak engelli çocuklarımızı hayallerine kavuşturabilme çabasındayız.” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir de mesaj yayınlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu; “Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapılan tüm çalışmalar ve projeler, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, her birimizin bir engelli adayı olduğumuzu hatırdan çıkarmadan, zihinsel ve bedensel farklıların hayata engel oluşturamayacağı inancıyla; engelli vatandaşlarımıza, öğretmenlerimize, personelimize, velilerimize ve öğrencilerimize, toplum vicdanının hassa ikliminde huzurlu, sağlıklı engellerin engel olamayacağı bir hayat temenni ederim.” dedi. 

02-12-201602-12-201602-12-201602-12-201602-12-201602-12-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.