SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Serdivan Çevre Dostu Anaokulu Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı çevre dostu uygulamaların sürdürüldüğü Serdivan Çevre Dostu Anaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Serdivan Çevre Dostu Anaokulu Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı çevre dostu uygulamaların sürdürüldüğü Serdivan Çevre Dostu Anaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 

Müdürümüz Savaşçı ziyaretinde Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla Bakanlığımız tarafından başlatılan "Temel Eğitimde 10000 Okul" projesi kapsamında ilimizde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için planlanan çalışmaların başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti.

Buna ek olarak Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen #ÖnceOkulÖncesi projesi kapsamında da okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve okul öncesi eğitimde uygulanan farklı yöntem tekniklerin zenginleştirilmesi  için çalışmaların yıl boyunca devam ettiğini ifade etti.

 

Serdivan Çevre Dostu Anaokulunda 115 öğrencinin katıldığı yaz okulu faaliyetlerinde öğrencilerin etkinliklerine katılan Müdürümüz, öğrencilerin çevre ve doğa bilincinin artırılmasına katkı sağlayacak değerler eğitimi, masal anlatıcılığı, kukla, drama, müzik ve sanat etkinlikleri, kil hamuru etkinliği, at biniciliği, geri dönüşüm etkinlikleri, sıfır atık kütüphanesi, organik kompost gübre, bahçecilik, organik yumurta yetiştiriciliği gibi çevre dostu çalışmaların yapılıyor olmasından memnuniyet duyduğunu söyledi.

 

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, çevre dostu çalışmaların ilimizde hassasiyetle sürdürüldüğünü, Bakanlığımız tarafından Çevre Dostu 1000 Okul projesinin uygulanması esnasında okullarımızın tamamına bu anlayışın benimsetilmesi adına çeşitli etkinlikler yapıldığını söyledi. 

 

Sıfır atık yaklaşımının ve çevre bilincinin küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılanması ve geliştirilmesi adına okul öncesi eğitimde çevre bilincinin geliştirilmesinde gösterdikleri gayret ve özveriden dolayı Okul Müdürü Murat Yeşilçay ve öğretmenlere teşekkür etti.

21-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.