SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenin Emeği Sohbetin Demi Öğretmen Buluşması Yüz Yüze LGS Tercih Danışmanlığı Yapan Rehber Öğretmenlerimizle Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 16 ilçemizde LGS tercih danışmanlığını yüz yüze yapan psikolojik danışman ve rehber öğretmenimizle bir araya geldi.
Öğretmenin Emeği Sohbetin Demi Öğretmen Buluşması Yüz Yüze LGS Tercih Danışmanlığı Yapan Rehber Öğretmenlerimizle Gerçekleştirildi

Sakarya Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu bahçesinde gerçekleştirilen buluşmaya katılan psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimiz LGS tercih sürecindeki deneyimlerini paylaştı. 

 

Buluşmada merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ve meslek eğitimi merkezlerine vurgu yapıldı. Özellikle ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin; ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmeleri, eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ülkemiz insan kaynağının geliştirilmesi açısından büyük önem arz eden mesleki eğitim merkezlerinin görünürlüğünün artırılması gerektiği belirtildi. 

 

Müdürümüz Savaşçı, Liselere Geçiş Sınavında ilimizde güzel bir başarı yakalandığına vurgu yaptı.

Bu başarıda emeği geçen herkese şükranlarını sunduğunu söyledi.

Tercih sürecinde yüz yüze danışmanlık yaparak göstermiş oldukları gayretten dolayı da buluşmaya gelen öğretmenler nezdinde tüm psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimize teşekkür etti. 

 

LGS tercih danışmanlığını yüz yüze yapmanın öğrenci ve veliler için çok daha verimli olduğunu belirten öğretmenlerimiz de Müdürümüz Savaşçı'ya gösterdiği hassasiyet ve davetleri için teşekkür ettiler.

21-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.