SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Seferberliğinde Biz De Varız

Millî Eğitim Bakanlığımızın başlattığı "Matematik Seferberliği" kapsamında Adapazarı ilçemizde Matematik Olimpiyatları "ADAMAT" Sakarya Üniversitesi ve Geometriciler Derneği iş birliği ile gerçekleştirildi.
Matematik Seferberliğinde Biz De Varız

Millî Eğitim Bakanlığımızın başlattığı "Matematik Seferberliği" kapsamında Adapazarı ilçemizde Matematik Olimpiyatları "ADAMAT" Sakarya Üniversitesi ve Geometriciler Derneği iş birliği ile gerçekleştirildi.

 

Adapazarı ilçemizden 9 öğretmen ve Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden 8 öğretim üyesi, bilim kurulunda görev alarak geleceğin mimarlarının şekillenmesi adına çalışmaya destek sağladılar.

 

Ortaokul ve lise kategorisi olarak düzenlenen ve iki aşama şeklinde gerçekleştirilen olimpiyatlara, Sakarya genelinde 23 lise kademesi ve 46 ortaokul kademesi olmak üzere toplamda 274 öğrenci katılım sağladı. Her iki kategorinin ilk 21 öğrencisinin ikinci aşama sınavına girmeye hak kazandığı, ikinci aşama sınav sonucuna göre de her iki kategoriden ilk 10'a giren öğrencilerin ödül almaya hak kazandığı sınavda 22 öğretmen gönüllü olarak gözetmenlik yaparak çalışmaya katkı verdiler.

 

Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Fatih Çelikel, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, protokol üyeleri, akademisyenler, ögretmen, öğrenciler ve çok sayıda davetlinin katıldığı ödül töreninde öğrencilerin mutluluğu fotoğraf karelerine yansıdı.

 

 

Programda Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ve Geometriciler Derneğinde görev yapan bilim kurulu üyeleri Prof. Dr. Murat Tosun, Prof. Dr. Soley Ersoy, Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör, Doç. Dr. Selma Altundağ, Doç. Dr. Mahmut Akyiğit, Doç. Dr. Mahpeyker Öztürk, Doç. Dr. Murat Sarduvan ve Dr. Öğr. Üyesi Hidayet Hüda Kösal'a plaketlerini takdim eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı; öğrencilerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, tek gayesi güzel bir geleceğe adım atmak olan bilim kurulu üyelerimizi gönülden kutladığını belirterek öğrencilerimizin başarısını tebrik etti. Bakanlığımızın başlattığı Matematik Seferberliğinin Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak amacıyla "Her Yerde Matematik" anlayışıyla başlatıldığını belirterek bu kapsamda ilimizde çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.


01-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.