SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Finali Taraklı’da yapıldı.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının Sakarya finali bu yıl Taraklı’da gerçekleştirildi.
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Finali Taraklı’da yapıldı.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının Sakarya finali bu yıl Taraklı’da gerçekleştirildi. 28 Mart 2015 Cumartesi günü Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde yapılan programa; Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, İl Müftüsü İlyas Serenli, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, ilçe müftüleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

16 ilçeden toplam 17 öğrencinin katıldığı yarışmada Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Ak birinci, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Osman Sevil ikinci ve Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Metin Adlı üçüncü oldu.

 

Yarışma birincisine ödülünü Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, ikinciye İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, üçüncüye ise İl Müftüsü İlyas Serenli verdi. Yarışmada ayrıca tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.