SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sapanca MTAL'den Salgınla Mücadeleye Büyük Destek

Sapanca MTAL'den Salgınla Mücadeleye Büyük Destek

Sapanca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin Sakın, okulun Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı'nda çalışarak yerli imkânlar ve düşük maliyetle temassız dezenfektan cihazı tasarladı.

Ülkemizin salgınla mücadelesinde en ön safta yer alan meslek liselerimiz ayakla çalışan dezenfektan istasyonundan sonra temassız dezenfektan cihazı tasarlayarak mücadelesini sürdürürken Meslek Liselerinde uygulanan proje tabanlı ve yaparak-yaşayarak öğrenme modellerinin sonuçlarından biri olan sensörlü el dezenfektan cihazı büyük ilgi gördü.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; '' Salgınla mücadele noktasında her gün çalışarak daha ne yapabiliriz sorusunu soruyoruz. Meslek Liselerindeki öğretmen ve öğrencilerimiz bu sorunun cevabını çok çalışarak vermeye devam ediyor. Son olarak geliştirdikleri sensörlü el dezenfektan cihazıyla sahaya indiler. Okulumuzun öğretmen,idareci ve öğrencilerini kutluyorum.'' dedi

11-06-202011-06-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.