SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafta Sonu Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başarıyla Devam Ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm yurt genelindeki okullarda ve halk eğitim merkezlerinde açtığı destekleme ve yetiştirme kursları öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. 
Hafta Sonu Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başarıyla Devam Ediyor.

Hafta içinde okul gezilerini aralıksız sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu haftasonu da destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret ediyor. Şube Müdürü Engin Kahraman’la birlikte Karasu ve Kocaali ilçelerindeki okulları ziyaret eden Kuntoğlu, kurslara devam eden öğrencilerle biraraya geldi. Kursların çalışmaları hakkında bilgiler alan Mevlüt Kuntoğlu öğrencilerle sohbet ederken, ders aralarında onlarla masa tenisi oynamayı da ihmal etmedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu birinci dönem itibariyle ilimiz genelindeki ortaokullarda açılan 2 bin 450 kursa 28 bin 837 öğrencinin, liselerde açılan 1.063 kursa 19 bin 168 öğrencinin, halk eğitim merkezlerinde açılan 95 kursa ise 1.157 mezun öğrencinin devam ettiğini belirterek, bu kurslarda 2 bin 427 öğretmenin görev yaptığını ifade etti.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının özellikle TEOG ve YGS sınavlarına hazırlanan öğrenciler ile derslerinde bilgi eksiği bulunan öğrenciler için çok faydalı geçtiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, kursların ikinci dönemde de devam edeceğini söyledi.

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Kocaali ilçesine yaptığı ziyaret sırasında, bir süre önce trafik kazası geçiren lise son sınıf öğrencisi Ömür Arslan’ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

12-01-201612-01-201612-01-201612-01-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.