SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi

Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi

               Müdürlüğümüz tarafından 2016- 2017 Eğitim – Öğretim yılında uygulanmak üzere Doğu Marmara Kalkınma Ajansına sunduğumuz “Değerler Eğitimi Mentoru Yetiştirme Bağlamında Sakarya Hareketi” projesi hibe almaya hak kazanmıştır.

Bu doğrultuda ilimiz bünyesindeki devlet okullarında görev yapan 9 branştan 6’şar kişi olmak üzere toplamda 54 öğretmene yönelik “Eğitici Eğitimi” düzenlenecektir.

Branşlar:

1)       Okul Öncesi,

2)       Sınıf Öğretmenliği,

3)       Ortaokul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,

4)       İlköğretim Matematik,

5)       Sosyal Bilgiler,

6)       Türkçe,

7)       Fen ve Teknoloji ve

8)       Ortaokul İngilizce.

9)       Beden Eğitimi. 

1)       Eğitime yukarıdaki branşlarda temel eğitim kurumlarında görev yapan, hizmet yılı 5 ila 20 yıl arasında olan kadrolu öğretmenler başvurabilecektir. Müracaat edenlerin fiili olarak yöneticilik görevi yapmıyor olmaları gerekmektedir.

2)    Eğitimin Sakarya’da daha sonra belirlenecek bir mekânda, günde 7 saat olmak üzere toplamda 10 gün ve 70 saat olarak yapılması planlanmaktadır.  

( Eğitim konaklamalı olabilir ve öğretmenlerimiz bu süreçte görevli izinli sayılacaklardır. )

3)        

a.       Eğitici Eğitimini alan öğretmenlerimizin 1 ay süre ile kendi okullarında eğitimin amaçları doğrultusunda sınıflarda uygulamalar yapması, ( Bu süre içerisinde okullarda yapılanları proje gözlemcisi takip edecektir.)

b.       Okul uygulama döneminde oluşturulan materyal ve deneyimlerin bir toplantıda değerlendirilmesi,

c.        Ortaya çıkartılan materyal ve deneyimlerin kitaplaştırılması ve proje web sitesinde yayınlanması,

d.       Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği bir program çerçevesinde bu eğitimi alan öğretmenlerin kendi okullarında ve diğer okullardaki zümrelerine aynı eğitimi vermeleri

 proje kapsamında beklenmektedir.

(Bu bağlamda projenin devamlılığının sağlanması için seçilen öğretmenlerimizin önümüzdeki yıllarda il dışı tayin istememeleri gerekmektedir.)

4)       Aşağıda sorulan sorulara verilen cevaplara göre eğitici eğitimine katılacak öğretmen sayısının en fazla 3 katı kadar öğretmen mülakata çağrılacaktır.

5)       Sorularda beyan edilen ifadelere yönelik belge, bilgiler (sertifika, diploma, yayın, materyal vs.) mülakat esnasında istenecektir.

NNNOT: Kullanıcı Adı TC Kimlik, Şifre Baba Adı (çift isimli olanların ilki)şeklindedir

     Başvuru Formu İçin Tıklayınız. 

K

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.