SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çaybaşı Yeniköy İlkokulu Ziyaret Edildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Çaybaşı Yeniköy İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi.
Çaybaşı Yeniköy İlkokulu Ziyaret Edildi

  Öğrencilerimizin derslerine ortak olan Müdürümüz Savaşçı, öğrencilerimize bol kitap okumalarının tavsiyesinde bulunarak eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diledi. Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan #KitapSakarya projemizin yeni eğitim-öğretim yılında da  devam ettiğini ve her hafta kitap okuma etkinliğinin gerçekleştirildiğini hatırlatan Müdürümüz Savaşçı, yaz dönemi boyunca kütüphanelerimizi öğrencilerimiz için açık bulunduğunu ve kütüphanelerdeki kitap sayısının artırıldığını söyledi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda ilimizde öğrenci başına düşen kitap sayısının 8,4 olduğuna vurgu yaparak bu sayının 10'a çıkarılmasının hedeflendiğini belirtti. 

 

  Bakanlığımız tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik dağıtımı yapılan ücretsiz ders kitaplarıyla beraber, bu yıl ilk defa 2. sınıftan 12. sınıfa kadar yardımcı kaynak kitapların da öğrencilerimizin sıralarında yerlerini aldığını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı; akademik başarılarını artırmanın yanı sıra bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişimlerine katkıda bulunmaya yönelik, Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüz tarafından sürdürülen #BilimSakarya, #SporSakarya, #SanatSakarya, #KitapSakarya, #KendineAyna, #ÖnceOkulÖncesi gibi projelerimizin de faaliyetlerine devam ettiğini ifade etti.

 

  Öğretmenler odası ziyaretinde öğretmenlerimizle sohbet eden Müdürümüz Savaşçı, ilimize ayrılan büyük yatırım bütçesi sayesinde çok sayıda okulda bakım ve onarım çalışmalarının yaz dönemi boyunca başarıyla sürdürüldüğünü söyledi. Yardımcı kaynakların verimli şekilde kullanılması ve öğrencilerimizin istifadesine sunulmasında öğretmenlerimize önemli bir görev düştüğünü ifade ederek yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

03-10-202203-10-202203-10-202203-10-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.