SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM Seçmeleri Artık Tablet Üzerinden Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığının yeni düzenlemesiyle Bilim Sanat Merkezlerine yapılacak öğrenci seçimlerinde ilkokul birinci ve ikinci sınıflar elektronik ortamda tablet uygulaması ile sınava girecek
BİLSEM Seçmeleri Artık Tablet Üzerinden Yapılacak

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından BİLSEM´e öğrenci seçimine bu yıl birinci sınıflar da dahil edildi.

Sakarya ilimizde BİLSEM´e yerleştirilecek öğrencilerin tanılama süreçleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere "İl Tanılama Sınav Komisyonu" oluşturuldu.

BİLSEM´e öğrenci seçerken tabletle sınav yapılacak

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi’ne birinci aşamada sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterilen öğrenciler grup tarama sınavına girecek. Sınav sonuçlarına göre belirlenen öğrencilerin yetenek alanlarına göre (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) bireysel değerlendirmeye alınması ile süreç tamamlanacak.

Buna göre birinci ve ikinci sınıf düzeyinde grup tarama sınavına alınacak öğrencilerin listesi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Okullara sistem üzerinden gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu; “Birinci ve ikinci sınıflar grup tarama sınavı, il tanılama sınav komisyonu tarafından velilere verilen tarih ve uygulama yerlerinde, 10-20 kişilik gruplara elektronik ortamda tablet uygulaması ile 27 Şubat-16 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sakarya ilimizde sınavlar bu tarihler arasında Erenler Rehberlik Araştırma Merkezi ile Serdivan Nilüfer İş Eğitim Merkezi binasında 4 oturum şeklinde yapılacak. Oturumların saatleri 09.00, 10.30, 13.00 ve 14.30 olarak belirlenmiştir.” dedi.

Birinci ve ikinci sınıflar grup tarama sınav sonuçları, 5 Mayıs 2016´da http://www.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

Birinci ve ikinci sınıflar için yetenek alanlarına göre öğrencilerin bireysel incelemeleri 23 Mayıs-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacak ve 10 Ağustos 2016´da bireysel inceleme sonucunda BİLSEM´lere yerleşme hakkı kazanan öğrenciler açıklanacak

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.