SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Sakarya Projesiyle Öğrencilerimiz Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Kurumunu Ziyaret Etti

Bilim Sakarya Projesiyle Öğrencilerimiz Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Kurumunu Ziyaret Etti

Havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin geliştirilmesi, modernizasyonu, üretimi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye'nin teknoloji merkezi konumuna gelen Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Kurumu'na Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen #BilimSakarya projesi kapsamında Borsa İstanbul Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve TES-İŞ Adapazarı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri gezi düzenlendi.

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TUSAŞ)'ın yürüttüğü projelere ilişkin bilgilerin verildiği gezide TUSAŞ'ın ilk kurulan ve bugün uçak yapısallarında ana üretim binası olan fabrika gezildi. Ardından ANKA insansız hava araçları ve T129 ATAK helikopterlerinin üretim hattı, GÖKBEY üretim tesisini ziyaret eden öğrencilerimiz daha sonra HÜRKUŞ, T129 ATAK, ANKA ve uydu sistemlerinin sergilendiği platformu gezdi.

 

Öğrenci ve öğretmenlerimizi gezinin son bölümünde yönetim binasında ağırlayan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil misafirlerine TUSAŞ tarafından üretilen ürünlerin maketlerini hediye etti.

 

#BilimSakarya projesiyle gençlerimizin, değişen ve gelişen dünyada bilginin kaynağına nasıl ulaşabilecekleri, bunları nasıl değerlendirebilecekleri ve elde ettikleri bilgiyi kullanarak günlük yaşamda karşılaşacakları problemleri çözme becerilerini kazanmaları amaçlanıyor.

09-06-202209-06-202209-06-202209-06-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.