SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yunus Emre'yi Anlatan Canlı Yayın

Yunus Emre'yi Anlatan Canlı Yayın

Türkiye'de ilk defa üç kurumun -Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Müftülüğü, Sakarya Gençlik ve Spor Müdürlüğünün birlikte gerçekleştirdiği 'Geçmişe İz Geleceğe Biz Projesi' etkinlikleri kapsamında bu akşam UNESCO tarafından 2021 yılı anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Yunus Emre'yi her yönüyle anlatan canlı yayın düzenlenecek.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basın Sözcüsü Özcan Yemiş'in moderatörlüğünde Instagram üzerinden saat 19.00'da başlayacak "Anadolu'nun Türk Vatanı Olmasında Yunus Emre'nin Rolü" konulu canlı yayında Sakarya Müftülüğü Personel Müdürü Hamza Seçgin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Sabahattin Karakoç ile İl Millî Eğitim Müdürlüğünden Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Emre Karabulut; engin hoşgörüsü ve insan sevgisiyle bilinen Yunus Emre'yi anlatacaklar.  

 

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı tarafından 2021 yılı "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" olarak ilan edildi. Bu kapsamda "Dünya Dili Türkçe" adıyla yurt içinde ve dışında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 

Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre'nin vefatının 700. yıl dönümü münasebetiyle bu yıl düzenlenen ilk etkinlik olan programın büyük ilgi görmesi bekleniyor.


17-02-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.