SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sokağa Çıkma Yasağında Maske Üretimine Devam Ettiler

Tıbbi malzeme (tıbbi maske) üretim yapması nedeniyle sokağa çıkma yasağının istisnaları kapsamında Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi 11 Nisan Cumartesi günü 35 personelle üretimine ara vermeden devam etti.
Sokağa Çıkma Yasağında Maske Üretimine Devam Ettiler

    Tıbbi malzeme (tıbbi maske) üretim yapması nedeniyle sokağa çıkma yasağının istisnaları kapsamında Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi 11 Nisan Cumartesi günü 35 personelle üretimine ara vermeden devam etti.

 

    Günlük üretim kapasitesini 25 bin adetin üzerine çıkaran kurumda öğretmenlerin ve usta öğreticilerin fedakar çalışmaları her kesim tarafından takdir ediliyor.

 

    Hafta içi 2 vardiya halinde ve hafta sonları maske üretimine devam ediliyor. Öğretmenler ve usta öğreticiler gönüllü olarak aralıksız maske üretimi yapıyor.

 

  Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; "Mevkiler önce Allah'a sonra Devlete karşı sorumluluktur. Bu sorumluluk anlayışıyla ihtiyaç duyulan maskeleri üretebilmek adına planlamalarımızı yaptık. Sabah 08.00 gece 24.00 saatleri arasında iki vardiya halinde ve hafta sonları da çalışarak ihtiyaç duyulan maske üretimini gerçekleştiriyoruz. Taleplere göre belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirmek amacıyla istisnalar kapsamında olarak üretimimize devam ediyoruz. Bugün 25.000 maske üretimi gerçekleştirerek hedeflerimize ulaşmış olduk. Öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimiz kendi istekleriyle hatta gerekirse sabaha kadar çalışırız diyorlar. Bu farkındalık ve duyarlılıkla 7/24 üzerimize düşen her türlü göreve hazırız. Bu zorlu süreç elbet sona erecektir. Bu süreç tamamlandığında birlikte başardık diyebilmeliyiz. Aksiyoner eğitim liderimiz Fazilet Durmuş çalışmalarımızın her safhasında yer alarak bizlere güç veriyor. Bizlere her türlü desteği veren ve yol gösteren Bakanlığımıza, Valiliğimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkür ediyoruz." dedi.

 

  İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da; "Planlamalarımız ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda; başta sağlık çalışanları olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Çanakkale ruhuyla ve tüm ekiplerimizle çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İşimizi doğru yapmakla birlikte doğru ve hayırlı işleride yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu zor günlerde de istisnalar kapsamında Devletimizin yanında yer alarak üretim yapmaya devam etme kararı aldık. Kararımız ekiplerimiz tarafından da istekle karşılandı ve üretime devam ettik. Sokağa çıkma yasağının İlk gününde 25 bin adet maske üretimini gerçekleştirdik. Tüm imkanlarımızı ve gücümüzü Devletimiz ve Milletimiz için seferber etmek en önemli görevimizdir. Bu zorlu süreçte, görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle, yüksek bir ekip ruhu anlayışıyla, tatil demeden, gece gündüz arkadaşlarımızla birlikte çalışmak vatan borcumuzdur. Biz de bunu yapıyoruz, bunun için seferber olduk. Başaracağımızı biliyoruz, bu yüzden hayallerimiz hep güzel. Her türlü destek ve katkıyı sağlayan Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un şahsında Bakanlığımız yetkililerine ve Valimiz Sayın Ahmet Hamdi NAYİR'in şahsında Valiliğimiz yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Çalışmaları aralıksız sürdüren ekip arkadaşlarımı da tebrik ediyorum" dedi.    

13-04-202013-04-202013-04-202013-04-202013-04-202013-04-202013-04-202013-04-202013-04-202013-04-202013-04-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.