SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SÖDEM'den Sakaryalı Öğrencilere Özel Program

"EBA'dan Çalış SÖDEM'den Çöz ve İlerle..."   Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezi eğitime destek çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
SÖDEM'den Sakaryalı Öğrencilere Özel Program

"EBA'dan Çalış SÖDEM'den Çöz ve İlerle..."

 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezi eğitime destek çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

Sakarya ÖDM'nin ilimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerine önemli katkılarının olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasında yoğun çalışmaları olduğunu ifade etti. 

 

EBA'da yayımlanan programlara ilave olarak Sakarya ÖDM tarafından LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için "EBA'dan Çalış SÖDEM'den Çöz ve ilerle.." sloganı ile özel destek programlarının hazırlandığını kaydeden Durmuş, çeşitli yöntem ve materyallerle üst öğretime geçiş sınavları için destek sağlandığını söyledi..

 

Yürütülen çalışmalar kapsamında okul müdürlerinin başkanlığında 'uzaktan eğitim okul koordinasyon ekipleri ile yine okullar bünyesinde öğrenci koçluğu sisteminin oluşturulduğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin adım adım takip edilerek başarıya ulaşmalarına büyük destek verildiğini belirtti. 

 

İlimizde LGS'ye hazırlanan 8. sınıflar ve YKS'ye hazırlanan 12. sınıflar için her hafta Online Kazanım İzleme Sınavları planladıklarını, ilk online sınavı 10 Nisan tarihinde başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Durmuş, sınav sonuçlarının okul müdürleri tarafından alınarak koç öğretmenler aracılığıyla öğrencilerin kazanım eksikliklerinin giderilmesine çalışıldığını belirtti.

 

Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezinin (SÖDEM) bakanlık düzeyinde de başarılı çalışmaları olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; "Evde kaldığımız bu süreçte 'uzaklaştıkça yakınlaşıyor' olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz verdiğimiz gibi, sevgili çocuklarımızı yalnız bırakmıyor; elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Başarıyla uyguladığımız sınav sonrasında çok olumlu dönütler aldık. Web sitemiz tarihi bir ziyaretçi akınına uğradı ve 92 bin civarı tıklanma gerçekleşti. Birlikte hareket ederek çok daha iyisini yapabileceğimize inanıyoruz. Harika işler çıkarmaya devam edeceğiz. İlimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesinde, eksikliklerin tespitinde çok önemli bir görevi yerine getiren Ölçme Değerlendirme Merkezimizde üstün bir performans sergileyen tüm öğretmenlerimizi, ÖDM'nin sorumlusu müdür yardımcımız Yüksel Hamzaoğlu'nu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.


18-04-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.