SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Satsoda Sunum Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş SATSO Meclis üyelerine; "Değişimi Yönetmek: Geleceğin Tacir ve Sanayicileri Nasıl Yetiştirilir?" konulu sunum gerçekleştirdi.
Satsoda Sunum Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş SATSO Meclis üyelerine; "Değişimi Yönetmek: Geleceğin Tacir ve Sanayicileri Nasıl Yetiştirilir?" konulu sunum gerçekleştirdi.

 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, SATSO 26. Meslek Komitesi talebiyle (Mobilya İmalatçıları ve Malzemecileri) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "Değişimi Yönetmek: Geleceğin Tacir ve Sanayicileri Nasıl Yetiştirilir?" konulu bir seminer gerçekleştirildi.

 

Söz konusu seminerde konuşmacı olarak yer alan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gelecek nesillerin yetiştirilmesi konusunda öneri ve bilgilerini dinleyicilere aktardı.

 

 İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yeni nesilleri anlamanın önemine vurgu yaparak, "Eğitim de değişimi yönetmek ancak tüm yetişkinlerin birlikte hareket etmesiyle söz konusu olacak bir durumdur. Bizler değişen sürece ayak uydurarak gençlerimizi anlayabilirsek onları anlamlandırabilir ve geleceklerine faydalı olabiliriz. Artık günümüzde çok hızlı değişen ve gelişen bir dünya var. Farklılaşmak, inovasyon, gelişim, sürdürebilirlik, ekip olmak gibi kavramlar 21.yüzyılda çok daha önemli hale geldi. Bilginin çok hızlı ilerlediği bu dönemde çocuklara bilgi vermek yeterli olmuyor, verilen bilginin sürdürülebilir olması çok önemli bir hal almış durumda. Küçücük bir değişim bile inovasyonu ortaya çıkarabiliyor, devasa plan ve fikirlere ihtiyaç yok. Önemli olan yapabileceğimize inanmaktır." dedi.

 

Sözlerinin devamında gençlerin sağlıklı geleceğe sahip olmasındaki en önemli unsurun aile olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, "Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır ve eğer bu bakış açısıyla yolumuza devam edersek kuşak çatışmasını ortadan kaldırabiliriz. Kuşak uyumsuzluğu ile başa çıkmanın asıl yolu eğitimden geçiyor. Evrensel, milli ve manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmeliyiz. 2023 eğitim vizyonu neticesinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk hocamız ile birlikte ilgi ve yetenek haritaları çıkararak, okullarımıza tasarım ve beceri atölyeleri kurmaya başladık. Çocuklarımızın yeteneklerini analiz ederek onları ilgili alanlara yönlendirmeliyiz. Anne ve babalarımız, Z kuşağının sağlıklı büyümesi için en önemli faktör konumundalar. Tavsiyemiz en iyi anne baba olmaya çalışmak yerine, çocuklarınız için en iyisi olmaya bakın. Çocuklarınızla emirler değil anılar biriktirin, zihinlerinde sizleri emirlerle değil anılarla hatırlasınlar. Unutmayın ' Dünyayı değiştiremiyorsanız, dünyanızı değiştirin.' ifadelerini kullandı.

 

 

Seminerin sonunda SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, günün anlamına ithafen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'a plaket takdiminde bulundu.

13-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-201913-12-2019

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.