SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sanayi-Okul İşbirliği Projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SATSO tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve MARKA  tarafından desteklenen 'Yeni Ufuk: Otomotivde İmalat Sanayi' projesi uygulanmaya başladı.
Sanayi-Okul İşbirliği Projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SATSO tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve MARKA  tarafından desteklenen 'Yeni Ufuk: Otomotivde İmalat Sanayi' projesi uygulanmaya başladı.

 

Proje kapsamında ilimizde görev yapan 20 motorlu araçlar teknolojisi alanı öğretmenlerine 40 saatlik öğretmen eğitimleri projenin paydaşlarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş eğitim merkezinde veriliyor.

 

2023 Eğitim Vizyonunda yer alan sektör-okul işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olan projenin destekçileri arasında Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Otokar Otomotiv ve  Savunma Sanayi, Başak Traktör A.Ş gibi ülkemizin önemli sanayi kuruluşları bulunuyor.

 

Sakarya'nın ilk ve tek Tematik Meslek Lisesi olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitime başladığı ilk yılında geliştirdiği projelerle dikkat çekiyor.

 

'Yeni Ufuk: Otomotivde İmalat Sanayi' başlıklı projenin öncüsü SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şumnulu eğitimlerine başlanan projeyle ilgili verdiği bilgide, proje kapsamında otomotivde bant ve imalat işçiliğini anlatan bir modül kitabının yazılacağını, bu modülün önümüzdeki yıldan itibaren okullarında okutulacağını belirterek, "Bu sayede okulumuzda satış sonrası servis işçiliği eğitiminin yanında otomotiv imalat işçiliğini de öğrenecek olan öğrencilerimiz için mezuniyet sonrası istihdam alanlarını genişletmiş olacağız. Mesleki eğitimde fark yaratacak projelerimize her anlamda destek sağlayan başta Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş'a, proje ortağımız SATSO Başkanı Akgün Altuğ ve Genel Sekreter Tevfik Öztürk'e, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Gülaç ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Salih Güvendi'ye, proje paydaşları tüm firmalarımıza, okulumuz öğrencileri adına teşekkür ederiz." dedi.

 

 

Meslek liselerimizde üretime dönük nitelikli eğitimle ilgili projeler geliştirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okullarımızı sanayiyle buluşturmanın ve sanayinin ihtiyaç duyduğu ana elemanları okullarımızda yetiştirebilmenin çabası içinde olduklarını söyledi. Durmuş, eğitimlerine başlanan MARKA destekli projede emeği geçen herkesi tebrik ederek, projenin mesleki eğitim alanındaki yeniliklere örnek olmasını diledi.

01-07-201901-07-201901-07-2019

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.