SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya ÖDM'den Online Kazanım İzleme Sınavı

İlimizdeki 8 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerin üst öğrenime geçiş sınavlarına hazırlık sürecinde rehberlik eden ÖDM ekibi "EBA'dan Çalış, SÖDEM'den Çöz ve İlerle..." sloganıyla uzaktan eğitim döneminde çalışmalarına devam ediyor.
Sakarya ÖDM'den Online Kazanım İzleme Sınavı

İlimizdeki 8 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerin üst öğrenime geçiş sınavlarına hazırlık sürecinde rehberlik eden ÖDM ekibi "EBA'dan Çalış, SÖDEM'den Çöz ve İlerle..." sloganıyla uzaktan eğitim döneminde çalışmalarına devam ediyor.   Bu çalışmalar kapsamında ilimizdeki 8.sınıf düzeyindeki öğrencilere liseye geçiş sınavlarına hazırlık amacıyla il geneli ilk online kazanım izleme sınavı uygulandı.   Googleform üzerinden hazırlanan online sınava öğrenciler, evlerinde Gmail hesaplarıyla dâhil oldular ve sınavı tamamlayan her öğrenciye sınav sonuçları elektronik postayla ve anlık olarak gönderildi.   Sakarya ÖDM'de görev yapan koordinatörler tarafından hazırlanan sınavda öğrencilere elektronik ortamda; Türkçe: 20, Matematik: 20, Fen bilimleri: 20, Sosyal bilgiler: 10, DKAB: 10, İngilizce: 10 olmak üzere toplam 90 soru soruldu.   Uygulama esnasında www.sakaryaodm.gov.tr adresli  web sayfasına sınav süresince 91378 kişi erişim sağlamıştır. Sınava katılan öğrenci sayısı 9635 olarak tespit edilmiştir. Online sınav sonuçları, okul ve ilçe karneleri şeklinde yöneticilerimizle paylaşılacaktır.    İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ,  online sınav öncesinde ilimizdeki LGS'ye hazırlanan öğrencilere seslendi ve "Sevgili gençler, hazırlık çalışmalarında yanınızdayız. Güncel sınav müfredatına uygun online kazanım izleme sınavını sizler için hazırladık. Sürpriz yok, panik de yok. Bizi izlemeye devam ediniz." dedi. Müdür DURMUŞ, online kazanım izleme sınavları haftalık periyotlarla özel yayınların ve ÖDM'nin katkılarıyla devam edecektir." dedi.

11-04-202011-04-202011-04-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.