SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölçme Değerlendirme Merkezi Vali Nayir'i Ağırladı

Çarşamba günleri farklı eğitim kurumlarına ziyaretlerde bulunan Vali Ahmet Hamdi NAYİR, bu hafta Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezini ziyaret etti.    İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ ve Ölçme Değerlendirme Merkezinden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel HAMZAOĞLU tarafından Merkez önünde karşılanan Vali Ahmet Hamdi NAYİR'e faaliyetler hakkında brifing verildi.
Ölçme Değerlendirme Merkezi Vali Nayir'i Ağırladı

Çarşamba günleri farklı eğitim kurumlarına ziyaretlerde bulunan Vali Ahmet Hamdi NAYİR, bu hafta Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezini ziyaret etti. 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ ve Ölçme Değerlendirme Merkezinden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel HAMZAOĞLU tarafından Merkez önünde karşılanan Vali Ahmet Hamdi NAYİR'e faaliyetler hakkında brifing verildi.

 

Ziyarette Merkezin çalışmalarını yakından inceleyen Vali NAYİR; hizmet binasını, çalışma ofislerini, e-sınav Merkezini gezerek görevli öğretmenler ile tanıştı ve ekibin çalışmalarını uygulamalı olarak gördü.

 

Merkezin tüm faaliyetlerini slayt eşliğinde sunan Sakarya ÖDM Ekip Sorumlusu Volkan TURGUT, "Öğrencilerin akademik gelişimlerinin izlenebilmesi, öğrenme eksikliklerinin tespiti amacıyla yapılan sınavların sonucunda ulaştığımız veriler ışığında; öğrenme süreçlerini zümre, şube, okul, ilçe ve il düzeylerinde değerlendirip geri bildirimde bulunduklarını, yıl sonunda düzenlenen rapor ile şube, okul, ilçe ve il karneleri hazırladıklarını, 2023 Vizyonu doğrultusunda ölçme değerlendirme ile ilgili öğrencilere ve öğretmenlere yönelik tanıtım-bilgilendirme toplantıları çerçevesinde okullara ziyaretler gerçekleştirdiklerini, okullarda yapılacak sınavlarda kullanılması amacıyla 6, 7, 9 ve 10. sınıflar düzeyinde soru fasikülleri hazırlayıp öğretmenlerle paylaştıklarını, görme engelli öğrencilerin tespiti ve sınavlarda yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik sınav kitapçığı hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini, ilimizde yapılan Ortak Sınav uygulamasının teknolojik altyapısını oluşturmak ve geliştirmek amacıyla da yazılım çalışmaları yaptıklarını" belirtti.

 

Öğrencileri sadece akademik olarak ölçüp değerlendirmenin yanlış olduğunu vurgulayan Vali NAYİR; değerlerine sahip çıkan, ahlaklı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirebilmenin önemi üzerinde durdu.

 

Beceri odaklı uygulamalar sayesinde öğrencilerin farklı yeteneklerinin ortaya çıkarılabileceğini belirten Vali NAYİR, ekipten bu alanda çalışmalar yapmalarını da istedi.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel HAMZAOĞLU, koordinatörlüğünü kendisinin yaptığı Sakarya Kitap Yazım Komisyonu tarafından yazılan "Şehrimiz" ders kitabını Vali NAYİR'e takdim etti. "Şehrimiz" ders kitabını inceleyen Vali, çocukların yaşadıkları ili ve değerlerini tanımalarına katkı sağlayacak olan bu çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Vali Ahmet Hamdi NAYİR, ziyaret sonrası çalışmalarından dolayı ekibi tebrik ederek başarıların devamı temennisinde bulundu.

 

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.