SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlere “Bilimsel Proje Hazırlama” Eğitimi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğretmenlere proje hazırlama teknikleri konusunda eğitim düzenlendi.
Öğretmenlere “Bilimsel Proje Hazırlama” Eğitimi

Adapazarı Yenikent Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda, Eğitim Teknolojileri Uzmanı ve Proje Hazırlama danışmanı Fatih Kürşat Cansu tarafından, ilimizde farklı okullarda görev yapan 108 öğretmene “Bilimsel Proje Hazırlama” eğitimi verildi.

Sabah seansında farklı branşlardan 58 lise öğretmenine, öğleden sonra ise matematik ve fen bilgisi branşlarından 50 öğretmene verilen eğitimde, proje hazırlama teknikleri, örnek proje incelemeleri ve proje fikri oluşturma etkinlikleri gerçekleştirildi. Öğretmenlerimiz çok memnun kaldıkları ve faydalı olduğunu düşündükleri eğitimin devamının yapılması noktasında taleplerini dile getirdiler.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu burada yaptığı konuşmada, öğretmenlerimizin proje odaklı çalışmalarını sürekli desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Öğretmenlerimiz bu eğitimde kazandıkları bilgilerle öğrencilerimizi daha etkili bir şekilde proje geliştirmeye yönlendireceklerdir” dedi.

Eğitim sonrası öğretmenlerimizin başta TÜBİTAK olmak üzere bilimsel proje yarışmalarına katılacak öğrencilerimize danışmanlık yapmaları bekleniyor.

05-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.