SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nitelikli istihdam için yeni bir proje daha...

Otomotiv endüstrisinde nitelikli eleman ihtiyacı karşılayacak projenin tanıtımı SATSO'da yapıldı.   Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Toyota Türkiye A.Ş, Otokar A.Ş ve Başak Traktör A.Ş işbirliği ile gerçekleştirilen, otomotiv endüstrisinde nitelikli istihdam yaratmayı amaçlayan "Otomotiv Endüstrisinde Yenilikçi Kalite-Kontrol ve Test Sistemleri" projesinin tanıtımı yapıldı.
Nitelikli istihdam için yeni bir proje daha...

Otomotiv endüstrisinde nitelikli eleman ihtiyacı karşılayacak projenin tanıtımı SATSO'da yapıldı.

 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Toyota Türkiye A.Ş, Otokar A.Ş ve Başak Traktör A.Ş işbirliği ile gerçekleştirilen, otomotiv endüstrisinde nitelikli istihdam yaratmayı amaçlayan "Otomotiv Endüstrisinde Yenilikçi Kalite-Kontrol ve Test Sistemleri" projesinin tanıtımı yapıldı.

 

SATSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Adapazarı İlçe Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Yalçın, İl MEM Şube Müdürleri Mehmet Taşkıran, Yakup Çakmak, SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk, Projenin uygulayıcılarından Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Karaçayır, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı temsilcileri, Otokar A.Ş., Toyota Türkiye A.Ş., Başak Traktör A.Ş. yetkilileri, meslek lisesi müdürleri ve SATSO Meclis üyeleri katıldı.

 

Toplantıda yapılan konuşmalarda nitelikli eleman sorununun giderilmesine yönelik çalışmalara bir yenisini daha eklendiği ifade edilerek, projenin okullarımızı mesleki açıdan nitelik kazanmak isteyen öğrenciler tarafından ilk tercih edilen konuma getireceği belirtildi.

 

Kabul gören proje kapsamında eğitim görecek öğrencilerimizin donanım kazanmış bir şekilde otomotiv sektöründe çalışabileceklerine dikkat çekildi. Projeyle öğrencilerimizin bir aracın üretim bandına girip en sonra üretilmiş bir şekilde banttan çıkmasına kadar her süreçte nitelik kazanacakları, üretim harici kalite kontrol konularında da donanım sahibi olabilecekleri kaydedildi.

 

Toplantıda, otomotiv sanayisinde nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla geliştirilen projenin detayları hakkında bir tanıtım filmi gösterimi yapıldı. 2 yıl süreyle uygulanması planlanan proje, Doğu Marmara Kalkınma Ajansından destek almaya hak kazanan 13 projeden biri olarak öne çıktığı bilgisi verildi.

 

Ayrıca proje kapsamında teknoloji eğitimi sınıfı kurularak öğrencilere nitelik kazanmaları adına birçok teknik, kalite kontrol, üretim konularında eğitim verilmesi amaçlandığı da dile getirildi.

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.