SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mucit Öğrencimizin Büyük Başarısı 'Dezenfekteli Dezenfektan'

Mucit Öğrencimizin Büyük Başarısı 'Dezenfekteli Dezenfektan'

             Mucidimiz 6-E sınıfı öğrencisi Ali Kağan Gözüyukarı, yine yapmış olduğu tasarım ile adından söz ettirdi.  

         Pedallı dezenfektan aletinin engelliler için kullanışlı olmadığını, elle basmalı dezenfektan aletinin de hijyenik olmadığını düşünen Küçük Mucit Ali Kağan, Arduino programlama yardımıyla sensörlü dezenfektan aleti yapmayı başardı.

         İlkokul sıralarından itibaren buluşlara olan ilgisini sürekli geliştiren ve hayatımızı kolaylaştıran tasarımlarıyla dikkati çeken Ali Kağan Gözüyukarı, ileride yapay zekâ mühendisi olmayı istiyor.

       Mucit öğrencimizi başarısından dolayı kutlayan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ali Kağan gibi öğrencilerimizin sayesinde 21.yüzyılın Türk gençliğinin yüzyılı olacağını belirterek, eğitimde amaçlarının öğrencilerimizi hayata hazırlarken onlara yaratıcı düşünme, problem çözme, dijital teknolojiyi kullanabilme becerilerini de kazandırmak olduğunu ifade etti.

           Durmuş, mucit öğrencimizin başarısında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve onları destekleyen ailelerine de teşekkür etti.

05-11-202005-11-2020

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.