SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitimden Uyuşturucu Seminerleri

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde; ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerine yönelik “Madde ve Madde Kullanımı ile Mücadele” konusunda bilgilendirme seminerleri düzenlendi.
Milli Eğitimden Uyuşturucu Seminerleri

İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak 13-17 Ekim tarihleri arasında tüm ilçelerde gerçekleştirilen seminerleri Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Narkotik Uzmanı Harun Yıldırım verdi. İlçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katıldığı seminerlerde; uyuşturucu maddeler, madde bağımlılığı, bu maddelerin insan üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkileri, sonuçları itibariyle uyuşturucu madde kullanımının bir insanı nereye sürükleyebileceği konularında ayrıntılı bilgiler sunuldu.

 

Eğitim yöneticilerine verilen seminerlerin yanında, ilçeleri temsilen seçilen rehber öğretmenlere Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bağımlılık Araştırma Merkezinde görevli öğretim üyeleri tarafından “Eğitici Eğitimi” semineri verildi. Uyuşturucu maddelerle ilgili eğitim alan rehber öğretmenler eğitim yılı içerisinde; velilere, öğretmenlere ve öğrencilere uyuşturucu madde kullanımının zararları ve alınması gereken tedbirler konularında bilgilendirme toplantıları düzenleyecekler. 

Resmi Daireler Kampüsü Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.