SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEM'den 12. sınıflara YKS öncesi online Kazanım İzleme Sınavı

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından 12. sınıf ve mezun öğrencilere online kazanım izleme sınavı yapıldı.
MEM'den 12. sınıflara YKS öncesi online Kazanım İzleme Sınavı

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından 12. sınıf ve mezun öğrencilere online kazanım izleme sınavı yapıldı.

 

  4 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilen sınavda öğrencilere 135 dakika içerisinde cevaplamaları için 100 soru yöneltildi.

 

  YKS'nin dün gece yapılan açıklamayla 27- 28 Haziran tarihlerinde yapılacağını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilerimizin rahat olmalarını ve stres yapmamalarını isteyerek her daim yanlarında olduklarını, sınava en iyi şekilde hazırlanmaları noktasında desteklerinin devam edeceğini söyledi.

 

  Dün gerçekleştirilen YKS online Kazanım İzleme Sınavı'nın başarılı geçtiğini ifade eden Durmuş, Googleform üzerinden yapılan sınavda sistemin saat 14.00'te kullanıma açılıp saat 00.00'a kadar aktif tutulduğunu kaydetti.

 

  YKS online Kazanım İzleme Sınavı sorularının Millî Eğitim Bakanlığının üniversitesiye giriş sınavlarında öğrencilerin sorumlu olduğu ders ve müfredat ile sınırlı tutulduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilere sınavda Türk dili ve edebiyatından 20, matematikten 20, fen bilimlerinden 30, sosyal bilimlerden 30 olmak üzere toplam 100 soru yöneltildiğini belirtti.

 

  Uygulanan sınavının bütün sorularının Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan koordinatör öğretmenler tarafından hazırlandığını, yine aynı kurumda görev yapan ölçme, dil ve rehberlik uzmanları tarafından kontrol edilip son şeklinin verildiğini hatırlatan Durmuş, sınav sonuçlarının, "sınavı bitir" butonunun tıklanmasıyla aynı anda öğrencilerin gmail hesaplarına otomatik olarak gönderildiğini söyledi.

 

  Üniversite sınavına girecek öğrencilere her türlü desteğin İl Millî Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla okullar ve öğretmenleri tarafından aralıksız devam edeceğini belirten Durmuş, sınavla ilgili  soru ve cevap anahtarlarının www.sakaryaodm.meb.gov.tr adresinde paylaşıldığını, sınav sorularına çekilen çözüm videolarının da Sakarya MEM'in YouTube kanalında yayımlandığını bildirdi.  

 

05-05-202005-05-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.