SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS 20 Haziran'da Yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS sınavıyla ilgili açıklama yaptı.   Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav LGS Nasıl Yapılacak?
LGS 20 Haziran'da Yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS sınavıyla ilgili açıklama yaptı.

 

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav LGS Nasıl Yapılacak?

 

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında öğrencilerimizin sınav binalarına kolay ulaşabilmeleri için bu yıl ilk defa öğrenciler kendi okullarında sınava gireceklerdir.

 

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesiyle en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

 

Öğrencilerin sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri e-okul üzerinden açıklanacaktır.

 

Sınav giriş belgeleri okul yönetimleri tarafından sınav günü, sınavdan 30 dakika önce öğrencilerin sıra numarasına göre masalarına bırakılacaktır.

 

Okulda kantinlerin açık olmayacağını göz önünde bulundurarak öğrenciler ihtiyaç duydukları su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebileceklerdir.

 

Ayrıca her sınıfta dezenfektan ve peçete, okul idareleri tarafından bulundurulacaktır.

 

Sınava gelen öğrencilere, velilere ve sınavda görevli tüm personele okul idaresi tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması yapılacak ve ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacaktır.

 

Öğrenciler önceden dezenfekte edilmiş binalara maskeleri takılı hâlde, bekletilmeden sosyal mesafe korunarak sırayla alınacaktır.

 

Tüm okullarımızda rehber öğretmenlerimiz koronavirüs tedbirlerinin denetimi kapsamında velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmak için okul dışında görevli olacaklardır.

 

Birinci oturum sonunda verilecek arada öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabilecektir.

Öğrencilerin sosyal mesafelerini korumaları için görevli öğretmenler tarafından kontroller yapılacaktır.

 

Velilerin okul bahçelerine girişlerine izin verilmeyecektir.

 

Öğrencilerin binalara giriş ve çıkışlarında velilerin izdiham oluşturmamaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerekmektedir.

 

Sınav sonunda öğretmenlerin gözetiminde binadan çıkan öğrenciler, velilerine sosyal mesafe korunarak teslim edilecektir.

 

"Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz."

 

Merkezı? Sınav Lgs Nasıl Yapılacak Rehberi için tıklayın

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.