SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Korkulan olmadı. İlk gün her şey çok güzel geçti

Geçtiğimiz mart ayında okullarda ara verilen yüz yüze eğitim, dün yeniden başladı. Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin doldurduğu sınıflarda ve okul bahçelerinde cıvıl cıvıl çocuk sesleri yankılandı.
Korkulan olmadı. İlk gün her şey çok güzel geçti

Geçtiğimiz mart ayında okullarda ara verilen yüz yüze eğitim, dün yeniden başladı. Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin doldurduğu sınıflarda ve okul bahçelerinde cıvıl cıvıl çocuk sesleri yankılandı.

 

Açılacak mı, açılmayacak mı tartışmaları arasında âdeta birer gelin gibi süslenen okul binaları gerçek sahiplerinin gelmesiyle yeniden hayat buldu.

 

Karmaşık duygular içerisinde çocuklarını okullara getiren aileler, bahçe kapısında bekleyen güler yüzlü öğretmenleri ve okul yöneticilerini görünce evlatlarını büyük bir huzur ortamında okula teslim ettiler. 

 

Okul girişinden itibaren dezenfektan, maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde okul binalarına alınan minik öğrencilerin gün boyu çok mutlu ve heyecanlı oldukları görüldü.

 

Altı ay aradan sonra kendi evlatlarından ayırmadıkları öğrencilerine kavuşan öğretmenler ve okul yöneticilerinin en güzel kıyafetlerini giyerek sanki mesleğe yeni başlamış gibi büyük bir heyecan içinde oldukları gözlerden kaçmadı.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şubesine yüz yüze eğitimin başladığı ilk gün şehrin çeşitli okullarından çok sayıda renkli görüntüler ulaştı. 

 

Okullarını çok özledikleri görülen minik öğrenciler ilk gün hem ders işlediler hem de teneffüslerde arkadaşları ve öğretmenleriyle oyunlar oynayarak eğitimlerine yeniden başlamanın sevincini yaşadılar.

 

Okulların açıldığı ilk günü Şehit Ahmet Akyol İlkokulunda geçiren İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya'daki tüm okulları çocuklarımızın ev ortamındaki rahatlıklarını aratmayacak şekilde sağlıklı ve güvenli olarak hazırladıklarını belirterek koronavirüs salgının yarattığı endişeye rağmen okullarımızın ne kadar güvenli olduğunun herkes tarafından görüldüğüne vurgu yaparak "Bizim için ciğerparelerimizin sağlığı her şeyden önemlidir. Onları çok seviyoruz. Virüsün bahçe duvarından giremeyeceği şekilde okullarımızda her türlü tedbiri aldık. İlk gün tüm okullarımızda her şey çok güzel geçti. Maske, sosyal mesafe ve hijyen üçlüsünü her ortamda muhafaza ederek uygulamaya devam edeceğiz." dedi.

22-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.