SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

Sakarya’da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla düzenlenen İlköğretim Haftası Kutlama Programı, Erenler Halit Evin İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı.

 

Programın açılışına; Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcıları Akın Yılmaz ve Erdoğan Ülker, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Serdivan Kaymakamı Ramazan Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın ilk bölümünde okul öğrencileri kendi yazmış oldukları şiirleri okudular. İlköğretim Haftası Kutlama Programının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptı. Kuntoğlu konuşmasında; “Bu yıl 16 bini ilk defa olmak üzere toplamda 180 bin öğrenci şehrimizde eğitim öğretimle buluştu. Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın, onlara en iyi imkânı sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük fedakârlıkla ilimizde hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz. Tüm eğitim camiasına yeni eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. İlköğretim Haftasının kutlandığı bu programda bu yıl eğitimin hizmetine giren Halit Evin İmam Hatip Ortaokulu’nun da açılışını gerçekleştirmiş oluyoruz. 20 şube ve 501 öğrencisi ile hizmete başlayan okulumuzun yapımında emeği geçen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Erenler Belediye Başkanımıza ve okulun yapımı üstlenen Hayırsever İşadamımız, değerli ağabeyimiz Halit Evin’e ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Sakarya’mızda yeni okul inşaatları için tüm hayırseverleri ve işadamlarımızı eğitime katkı vermeye davet ediyoruz.”dedi.

 

Programda daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk birer konuşma yaptılar. Belediye başkanları konuşmalarında yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulunurken Halit Evin İmam Hatip Ortaokulu´nun yapımında hayırsever iş adamı Halit Evin´in önemli katkılarının olduğunu, şehrimizde faaliyetlerini sürdüren tüm sektörlerdeki aktörlerin de böylesi sosyal sorumluluk projelerine destek olmalarını temenni ettiler.

 

Programın son konuşmasını yapan Vali Hüseyin Avni Coş, “Eğitim ve öğretim yılımızın hem öğrencilerimize hem öğretmenlerimize hem de Sakaryalı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim, her aileyi yakından ilgilendiren ve geleceğimizin tayininde çok önemli bir yeri olan mevzudur. Bunu hepimiz biliyoruz. Bunun için geleceğimizin daha güzel daha aydınlık ve daha müreffeh bir şekilde inşası için devlet ve millet olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Eğitim alanında her geçen yıl çağın gerektirdiği standartlara ulaşmak adına büyük adımlar atıldığını memnuniyetle görüyoruz. Bu atılımların gerçekleşmesinde emeği geçenlere, devlet büyüklerimize, değerli hayırseverlerimize ve eğitim camiamızın vazgeçilmezi olan değerli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Avni Coş, yeni okul binasını yaptıran Hayırsever İşadamı Halit Evin’e, okulun yapımına destek sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e birer teşekkür plaketi verdi.

 

Düzenlenen programın son bölümünde açılışa katılan protokol üyeleri hep birlikte okulun açılış kurdelesini keserek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını ve hizmete giren okuldan milletimize faydalı nesiller yetişmesini dilediler.

 

Açılışın ardından Vali Hüseyin Avni Coş ve protokol üyeleri hep birlikte 20 derslikli Halit Evin İmam Hatip Ortaokulu’nun sınıflarını gezerek, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet ettiler.

 

 

İlköğretim Haftası Kutlama Programının düzenlendiği Halit Evin İmam Hatip Ortaokulunda öğrenciler program boyunca Vali Hüseyin Avni Coş’a yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Öğrencilerin sevgi gösterisine kayıtsız kalmayan Vali Coş, öğrencilerle eğitim üzerine kısa sohbetler gerçekleştirerek, hatıra fotoğrafları çektirdi. 

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.