SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deneyap Teknoloji Atölyeleri

TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı tarafından ortaklaşa yürütülen ve 12 İlde eğitimleri devam eden Deneyap Teknoloji Atölyeleri 18 İlde daha açılıyor.
Deneyap Teknoloji Atölyeleri

   Sakarya'nın da dahil olduğu yeni açılacak atölyeler için Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları başladı.

   Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Türkiye'nin uzun vadeli üretim ve gelişimine öncülük edecek olan #MilliTeknolojiHamlesi'ni gerçekleştirecek nesillerin yetiştirilmesi amacıyla kurulmaktadır. Kontenjan dahilinde en yüksek puanı alan öğrenciler uzman kadrolar tarafından hazırlanan öğretim programları ile atölyelerde ileri robotik, mobil uygulama ve yazılım teknolojileri, havacılık ve uzay teknolojileri, yapay zeka, siber güvenlik, nanoteknoloji ve malzeme bilimi, enerji teknolojileri gibi alanlarda derinlemesine bilgi sahibi olacaklar.

    Sakarya'da öğrenim gören  4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri sınava başvuru yapabilecek. Yazılı sınav tarihi 9 Şubat 2020 olan sınavın son başvuru tarihi ise 6 Ocak 2020 olarak belirlendi. Sınavda başarılı olan öğrenciler Sakarya Gençlik Merkezinde açılacak olan Atölyede 36 ay boyunca ücretsiz eğitim görecekler


Ayrıntılı bilgi ve sınava başvuru için https://www.deneyapturkiye.org adresini inceleyebilirsiniz.

27-12-2019

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.