SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akademisyenler Lise Öğrencileriyle Buluşuyor

Akademisyenler Lise Öğrencileriyle Buluşuyor

 

  MEB'in 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde yer alan hedefler doğrultusunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi iş birliğinde üniversite hocaları proje okulu liselerde öğrencilerle buluşuyor.

 

   Eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek uygulama kapsamında akademisyenler misafir oldukları liselerde ilk derslerini verdiler.

 

    Proje kapsamında SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Aydın ile SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soley Ersoy 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesinde, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Yaman Cevat Ayhan Fen Lisesinde, SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket Gür Sakarya Anadolu Lisesinde, SUBÜ Öğretim Üyesi Dr. Fatih Kurtuluş Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesinde, SAÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Zeki Yıldız Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesinde alanlarıyla ilgili sunumlar yaptılar.

 

    İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş projeyle ilgili yaptığı değerlendirmede; "2023 Vizyon Belgemizin hedefleri doğrultusunda gönüllük esasına ve teşvik mekanizmasına dayanan bir sistem dahilinde başlayan uygulamanın öğrencilerimize büyük faydaları olacağına inanmaktayım. Aynı sınıf ortamında gerçekleşen tecrübe ve birikim paylaşımını çok değerli buluyorum. Alanında uzman bilim insanlarımız vasıtasıyla ortaöğretim ve yükseköğretim arasında kurulan bu bağ; proje okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimiz ve görev yapan öğretmenlerimiz için kıymetli bir deneyim olacak, onların görüş açılarını genişletecek ve motivasyonlarını artıracaktır. Öğrencilerimizin konuları daha farklı yönleriyle görmelerini sağlayacaktır. Öğrenci kazanımları açısından değerlendirildiğinde yeni bir üslupla karşılaşmanın ve farklı bir eğitim ortamı tecrübe etmenin birçok olumlu neticesinin olacağı muhakkaktır. Bu çalışma ile edinilecek her kazanımın eğitim öğretim süreçlerimize azami katkı sağlamasını temenni ediyor, eğitimin topyekûn seferberlik gerektiren bir millet ödevi olduğu hassasiyetini taşıyarak öğrencilerimizle buluşan tüm akademisyenlerimize, projenin uygulanmasına emek veren tüm eğitim yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

 

26-09-201926-09-201926-09-201926-09-201926-09-201926-09-201926-09-201926-09-201926-09-201926-09-2019

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.