SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

212 bin Öğrencimiz Karnelerini Alarak Tatile Çıktılar

2019/2020 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemi 17 Ocak Cuma günü tamamlandı  Sakarya'da 212 bin öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar.
212 bin Öğrencimiz Karnelerini Alarak Tatile Çıktılar

2019/2020 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemi 17 Ocak Cuma günü tamamlandı

 

Sakarya'da 212 bin öğrencimiz karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar.

 

Erenler İlçesine bağlı Sarıcalar İlkokulu'nda düzenlenen karne törenine; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Erenler Kaymakam Vekili Muhsin Çatmadım, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, il ve ilçe milli eğitim yöneticileri, mahalle muhtarı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.


Vali Ahmet Hamdi Nayir ve törene katılan protokol üyeleri Sarıcalar İlkokulu öğrencilerine karneleri dağıtarak sevinçlerine ortak oldular.


Sınıftaki öğrencilere karnelerini dağıtırken onların yüzündeki tebessümün kendilerine de büyük şevk verdiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet ederek iyi tatiller dileğinde bulundu.


"Engelli Öğrencinin Karnesini Evinde Verdi"
Karne dağıtım töreninin ardından velililer ile bir süre sohbet edip onları da çocuklarına verdikleri desteklerden dolayı tebrik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, engelli Furkan Can isimli bir öğrencinin karnesini ve Başarı Belgesini evinde kendisine teslim etti.


Milli Eğitime bağlı okullarımızda 212 bin öğrencimizin karnelerini aldığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Furkan Can gibi 76 tane öğrencimiz okula gelemediği için öğretmenlerimiz evlerine giderek onlara her konuda destek oluyorlar. 76 engelli öğrencimizi temsilen Furkan Can yavrumuzun karnesini bizler teslim etmek istedik. Öğrencimizin Maşallah hem notları çok iyi hem de takdir belgesi almış. Furkan Can'ın eğitimine evinde devam ederek bu başarısını sürdüreceğine eminim. Aynı okulun ana sınıfında eğitim gören kardeşinin karnesini de okulda verdik. Cenab-ı Hakk Furkan'ın hizmetini gören ailesine yardımcı olsun, yavrumuza fedakârlık ederek evinde eğitim veren öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Öğrencinin ailesiyle de bir süre sohbet eden Vali Nayir, Furkan Can'a Satranç Takımı ve Ömer Seyfettin kitapları hediye etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş da öğrencilere karnelerini vererek iyi tatiller dileğinde bulundu. Durmuş, birinci dönemin tamamlanması nedeniyle yayınladığı mesajında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere tatil ve tatil sonrası için önemli tavsiyelerde bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş mesajında;

 

"Gözümüzün bebeği sevgili çocuklar, bir dönemi geride bırakarak iki hafta sürecek güzel bir tatile merhaba diyorsunuz. Sevinciniz, sevincimizdir. Biliyoruz ki çok çalıştınız ve yoruldunuz. Dinlenmek ve yeni dönem için enerji toplamak en doğal hakkınız. Karnelerinizi evlerinize gururla götürünüz. Unutmayınız ki siz o karneden çok daha fazlasısınız. Akademik başarınızı ölçmek mümkün olabilir ancak size olan sevgimizi hiçbir araçla ölçemeyiz çocuklar. Notlarınız nasıl olursa olsun sizlere olan güvenimiz ve inancımız değişmeyecektir. Yarınlarımızın biricik teminatı sizlersiniz.

 

Çocuklarının mutluluğunu her şeyden üstün tutan değerli velilerimiz,gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Bu bilinçle evlatlarımızı teknolojiye yön verebilen, donanımlı, okuyan, araştıran, sorgulayan, güçlü ve mutlu bireyler olarak yetiştirmek için çalışmalıyız. Çocuklarımızın başarılarını sadece karnedeki notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Karneler dönem boyunca yapılan çalışmaların, gösterilen performansın neticesidir; başarının değerlendirilmesinde sadece bir araçtır. Öğrencimizin değerini, şahsiyetini, kişiliğini ve zekâ seviyesini belirleyecek bir gösterge değildir. Bugün çocuklarımızı karşılarken bir zamanlar çocuk olduğumuzu hatırlayalım ve esas başarının; öz güveni zedelenmemiş, kendini cesurca ifade edebilen dürüst, azimli, çalışkan, vatanına ve milletine hayırlı bireyler yetiştirmekten geçtiğini unutmayalım. 

 

Geleceğimizin mimarı çok kıymetli öğretmen arkadaşlarım, Türkiye'yi güçlü ve aydınlık yarınlara taşıyacak yeni nesillerin yetişmesinde temel gücün öğretmenler olduğunu çok iyi biliyoruz. Göstermiş olduğunuz gayret ve özveriyle ilimizin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmaktasınız. Yarınlarımızın umudu öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz ki size aittir. Yorucu olsa da en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Okulu sevmeyi, insanlığa saygıyı, birlik ve dayanışma içinde yaşamayı, doğayı korumayı, vatanı için çok çalışmayı öğrenmede öğrencilerine en iyi şekilde rehberlik eden değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yarıyıl tatilinin hepimiz için yeni başlangıçlar öncesi iyi bir dinlenme olmasını diliyorum." dedi.

 

Yarıyıl tatiline çıkan öğrenciler ve öğretmenler 2 haftalık aranın ardından 3 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak.

 

 

18-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-202018-01-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.